Blog

Pogotowie kluczowe. Czy to jest legalne?

przepisy prawa a pogotowie kluczowe

Chyba każdy z nas zna kogoś, komu zdarzyło się raz w życiu zatrzasnąć kluczyki od samochodu w aucie lub zgubić klucze do mieszkania. Prawdopodobnie pechowiec skorzystał z pogotowia zamkowego i zamówił awaryjne otwieranie samochodu lub mieszkania przez doświadczonego ślusarza i o problemie zapomniał. Jak to jednak możliwe, że jakakolwiek prywatna firma ma uprawnienia aby otwierać dowolne zamki w drzwiach? Czy to jest na pewno legalne?

Read more...

Zgubiłem klucze! Co zrobić?

awaryjne otwieranie drzwi

Zgubienie kluczy to dość nieprzyjemna sytuacja. Z reguły dowiadujemy się o zgubie, gdy już staniemy pod własnymi drzwiami, sprawdzimy dokładnie wszystkie kieszenie i okazuje się, że nie mamy jak dostać się do własnego mieszkania. Jeśli mieszkamy z partnerem, który może natychmiast przyjechać ze swoim kompletem kluczy i otworzyć nam drzwi, problemu w zasadzie nie ma. Jednak co mają począć osoby, które mieszkają same i nikomu nie wręczyły zawczasu zapasowego kompletu?

Read more...

Co zrobić, gdy dziecko zatrzaśnie się samo w mieszkaniu?

zatrzaśnięte dziecko w mieszkaniu

Dzieci potrafią wywrócić życie dorosłego człowieka do góry nogami. Rodzice szaleją na ich punkcie i maluchy stają się najważniejszymi dla nich istotami w życiu. Dlatego też odchodzą oni od zmysłów, gdy dziecku coś zagraża. Taką sytuacją niewątpliwie jest zatrzaśnięcie się dziecka w mieszkaniu. Zdarza się bowiem, że rodzic wyjdzie na klatkę na kilka sekund, aby wyrzucić śmieci do zsypu lub porozmawiać z sąsiadem. W tym momencie nieświadomy swoich działań dwulatek przekręca zamek w drzwiach. Oczywiście zdarza się, że w domu został na chwilę starszak, a zamek po prostu odmawia posłuszeństwa wracającemu z zakupów rodzicowi. Co należy w takim wypadku zrobić?

Read more...

Zakup mieszkania a wymiana zamków

wymiana zamkow w nowym mieszkaniu

Wymiana zamków jest wskazana zawsze przy zakupie nowego mieszkania. Nie jest istotne, czy kupujemy je rynku pierwotnym czy wtórnym. Jeśli chcemy mieć pewność, że do materiałów remontowych, które w nim pozostawimy nie będzie miał dostępu nikt poza nami i naszą ekipą budowlaną, zamek powinien być bezwzględnie wymieniony na nowy. W zasadzie za każdym razem, gdy ktoś będzie miał nasze klucze na dłużej, powinno się to robić.

Read more...

Zatrzaśnięte kluczki a wybicie szyby w aucie

zatrzasniete kluczyki w aucie

Chyba każdy z nas ma znajomego, który choć raz zatrzasnął kluczyki w swoim aucie. A może udało Wam się to zrobić osobiście? Chwila nieuwagi, pośpiech, głowa zajęta czymś innym… i nasze auto staje się twierdzą nie do zdobycia. Oczywiście najlepiej w takim momencie jest zamówić otwieranie awaryjne samochodu przez specjalistę. Jednak czasami taka sytuacja zdarza się w głębokim lesie podczas pikniku, lub w malutkiej wiosce na końcu Polski, a samochód musi być sprawny właściwie od zaraz. Większość ludzi w tej sytuacji decyduje się na wybicie szyby, aby dostać się do kluczyków. Jeśli już naprawdę nie mamy jak wezwać pomocy z awaryjnego otwierania aut, nie jest to zły pomysł. Zanim jednak przypuścimy atak na nasze szyby, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Read more...

Pomoc ślusarza to nie tylko awaryjne otwieranie zamków

zamek samochodowy

Kiedy myślimy o skorzystaniu z usług ślusarza najczęściej kojarzą nam się one z awaryjnym otwieraniem drzwi do mieszkania lub auta. Jednak ślusarze mają dużo szerszy wachlarz usług i są w stanie pomóc nam w zasadzie z każdym problemem z drzwiami. O co jeszcze możemy poprosić przedstawiciela tego fachu poza „włamaniem się” do naszego domu?

Read more...

Co zrobić, kiedy zepsuje się zamek w drzwiach?

naprawa zepsutego zamka w drzwiach

Z pewnością większość z nas doświadczyła kiedyś sytuacji, w której zamek do drzwi mieszkania postanowił się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie. Schemat działania jest zawsze taki sam: najpierw próbujemy rozpaczliwie szarpać się z klamką i zamkiem, później przechodzimy do domowych sposobów otwarcia drzwi, a na końcu decydujemy się wezwać fachowców.

Read more...

Jak wybrać odpowiedni zamek do drzwi?

wybor odpowiedniego zamka do drzwi

Odpowiednio dobrany zamek do drzwi zapewnia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że inny rodzaj zamka montuje się w drzwiach wewnętrznych, a jeszcze inny w drzwiach zewnętrznych. Szacuje się, że na polskim rynku dostępnych jest obecnie około dwóch tysięcy różnych zamków. Jak wybrać odpowiedni model?

Read more...

Jak wybrać ślusarza?

profesjonalny slusarz

Ciężko dzisiaj o dobrego ślusarza. Poszukiwania specjalisty, który pomoże nam uporać się z zepsutym zamkiem, mogą trwać naprawdę długo. Czym kierować się podczas wyboru? Na jakie aspekty zwrócić uwagę? I w końcu jak się ma cena do jakości świadczonych usług? O tym wszystkim przeczytają Państwo w poniższym wpisie. Miłej lektury!

Read more...

Kiedy konieczna jest wymiana wkładki zamka?

wymiana wkładki zamka w drzwiach

Chyba każdy z nas zna powiedzenie o złośliwości rzeczy martwych. Idealnie oddaje ono fakt, że w obliczu niektórych nieszczęść jesteśmy całkowicie bezbronni. Najlepszym jego zobrazowaniem jest oczywiście moment, w którym śpieszymy się na ważne spotkanie, próbujemy zamknąć drzwi wejściowe, a klucz zamiast posłusznie się przekręcić, blokuje się w zamku. Sytuacja, poza tym że wyjątkowo nieprzyjemna, jest również stresogenna. Mało, że się spóźnimy, to jeszcze będziemy musieli dzwonić po ślusarza.

Read more...

menu