Kiedy warto zastanowić się nad wymianą zamka w drzwiach?

Kiedy warto zastanowić się nad wymianą zamka w drzwiach?

Kiedy warto zastanowić się nad wymianą zamka w drzwiach?

Zamek w drzwiach to prywatny ochroniarz naszego mienia, poczucia bezpieczeństwa i prywatności. W naszym kraju chyba nikt nie wyobraża sobie mieszkania bez solidnego zamka w drzwiach. W życiu zdarzają się jednak różne sytuacje, które są przesłankami do tego, by zamki zmienić na nowe. Kiedy warto pomyśleć o wymianie zamków?

Stary zamek źle działa

Wymiana zamka w drzwiach powinna być zaplanowana zawsze wtedy, gdy tylko pojawiają się problemy z dotychczasowym zamkiem. Gdy nagle zaczyna on źle działać, nie ma co zwlekać do ostatniej chwili, aż zatnie się tak, że nie będziemy w stanie go otworzyć. Gdy tylko zamek zaczyna podejrzanie ciężko chodzić, drzwi wymagają dociągnięcia, aby dało się go przekręcić, zaczyna skrzypieć, lub mieć inne objawy psucia się, najlepiej szybko wezwać pogotowie zamkowe, które wymieni zamek lub jego wkładkę. Czasami naprawy wymagają same drzwi – doświadczony ślusarz poradzi sobie także i z tym problemem. Wymiana zamka zawczasu pomaga uniknąć stresu związanego z tym, że nagle nie możemy dostać się do własnego domu i musimy czekać na pomoc przed jego drzwiami.

Zachwiane relacje

Czasami przesłanki do wymiana zamki są nieco inne. Chociaż sam mechanizm działa, psują się relacje między mieszkańcami domu. Niektóre osoby wiedzą, czym jest wypowiedzenie umowy najmu nieodpowiedzianemu współlokatorowi, czy rozwód z zaczynającym popijać mężem. Emocje nie raz biorą górę, a w utarczkach zakładnikiem staje się nic innego, jak nasze mieszkanie. Gdy więc mamy obawy, że osoba, z którą nasze drogi rozeszły się  w nie najlepszej atmosferze może w jakiś niemiły sposób naruszyć nasz domowy azyl, lepiej nie czekać na to, tylko jeszcze tego samego dnia wezwać ślusarza. Specjalista dojedzie do nas w kilkadziesiąt minut i od ręki wymieni jeden zamek lub wszystkie. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, że podczas naszej nieobecności niepożądana osoba dostanie się do mieszkania i niszczy je, okradnie,  lub będzie w nim na nas czekać z  kolejną awanturą. Wymiana zamka da nam spokój ducha