Wymiana zamka cennik

Ile kosztuje wymiana zamka w Pogotowiu ślusarskim

A zatem, co wpływa na cenę wymiany zamka, który zabezpieczy nasze mienie i dobytek? W głównej mierze to stopień zaawansowania jego mechanizmu wpływający także na stopień trudności czy czas montażu zamka realizowanego przez doświadczonego ślusarza. Fachowcy podejmujący się usług ślusarskich potrafią bezbłędnie doradzić, jaki zamek do drzwi odpowie na potrzeby mieszkańców domu oraz zmieści się w planowanym budżecie. Orientacyjny cennik usług ślusarskich w Poznaniu, które obejmują wymianę wkładki lub zamka, wygląda w ten sposób:

  • wymiana wkładki o podstawowej budowie – 270 zł w górę,
  • wymiana wkładki z przyznanym atestem – 370 zł w górę,
  • wymiana zamka wpuszczanego bądź zamka nawierzchniowego, również o prostej budowie – 3700 zł w górę,
  • wymiana zamka wpuszczanego o klasie C (wysokie zabezpieczenie) – 370 zł w górę,
  • wymiana zamka nawierzchniowego o klasie C (wysokie zabezpieczenie) – 470 zł w górę.

Jak widać zakres cenowy usług ślusarskich w Poznaniu może być zróżnicowany. Dzwoniąc do Pogotowia zamkowego, masz jednak pewność, że specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie i zajmą się wymianą zamków dla większego bezpieczeństwa. Tel.: 795-795-600

Usługi ślusarskie z wymianą zamków w Poznaniu

Technicy, którzy pracują w zaufanym Pogotowiu zamkowym, na dobrą sprawę każdego dnia wykonują zlecenia związane z wymianą zamków. Podejmują się też innych zadań zmierzających do polepszenia bezpieczeństwa w mieszkaniach i lokalach – czasem jest to awaryjne otwieranie drzwi, a innym razem montaż i wymiana zamków w nowym domu. Pomoc dobrego ślusarza przydaje się niezwykle często, nie tylko gdy przydarzy się jakaś awaria zamka, ale także wtedy gdy chcemy zmienić posiadane zabezpieczenie na skuteczniejsze bądź nowsze. Myśląc o takim zleceniu, na pewno zastanawia Cię także kwestia ceny wymiany zamka w Poznaniu – warto poznać cennik Pogotowia ślusarskiego i zawczasu umówić termin realizacji u dobrego specjalisty. Kontakt przez 7 dni w tygodniu795-795-600

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach mieszkaniu?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że cennik wymiany zamków potrafi być dość zróżnicowany, ponieważ wpływa na niego kilka kryteriów. Przede wszystkim to region – inaczej kształtują się ceny usług ślusarskich w stolicy, a inaczej w pozostałych miastach. Dalej wpływ ma również typ zamka do drzwi, który chcemy zamontować u siebie w domu czy też w firmie. Do wyboru mamy obecnie naprawdę wiele modeli, które różnią się między sobą nie tylko producentami i naniesionymi na nie logo. Znaczące różnice można dostrzec też w rodzajach zamków do drzwi, ich budowie, zastosowanych technologiach i przyznanych certyfikatach bezpieczeństwa. Oczywiście im bardziej zaawansowany model, tym większą ochronę będzie w stanie zapewnić taki zamek do drzwi. Przy jakichkolwiek wątpliwościach podczas wybierania zabezpieczeń do swojego mieszkania lub prowadzonego biura warto skontaktować się z profesjonalnymi ślusarzami z Poznania, którzy wiedzą o nich wszystko. Kontakt z Pogotowiem zamkowym Poznań możliwy jest aż 7 dni w tygodniu795-795-600

Jak wymienić zamek w drzwiach mieszkania?

Poniżej opisaliśmy w kilku krokach etap wymiany zamka.

KROK 1

Wyjmij z drzwi klamkę i odkręć szyld. Zdejmij ten element z obydwu stron.

KROK 2

Kolejnym etapem jest demontaż wkładki. W pierwszej kolejności odkręcamy śruby, które przytrzymują wkładkę w zamku. Następnie wkładamy klucz do zamka i obracamy nim raz w jedną raz w drugą stronę do momentu aż trzpień osi wkładki będzie odpowiednio ustawiony, kiedy już ustawimy, zdecydowanym ruchem wyjmujemy wkładkę z zamka.

KROK 3

Następna czynność to demontaż zamka. Odkręcamy śruby mocujące zamek. Pomagając sobie śrubokrętem podważamy kasetę zamka i wyjmujemy ją z drzwi. Z wyjętym zamkiem warto udać się do sklepu w celu odpowiedniego dobrania zamka o tych samych rozmiarach, zestawie śrub czy kształcie czoła zamka.

KROK 4

Kiedy masz już kupiony odpowiedni zamek, czas przystąpić do jego montażu. Włóż kasetę do otworu drzwi i przykręć ją śrubami, które znajdują się zestawie. PAMIĘTAJ! Dobrze dokręć śruby, aby licowały się z powierzchnią kasety.

KROK 5

Kolejny krok to montaż wkładki. Wsuń klucz do wkładki a następnie zamontuj ją w otworze zamka. Gdy wkładka będzie poprawnie wsunięta zacznij kręcić kluczem tak by sprawdzić czy klucz nie stawia żadnego oporu. Jeżeli nie pojawi się przy tym żaden problem, to znaczy, że poprawnie zamontowałeś wkładkę. Następnie przykręć ją śrubami.

KROK 6

Na samym końcu wystarczy przykręcić szyldy i zamontować klamkę. Gratulacje! Wymieniłeś sam zamek.