Co zrobić, kiedy zepsuje się zamek w drzwiach?

Z pewnością większość z nas doświadczyła kiedyś sytuacji, w której zamek do drzwi mieszkania postanowił się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie. Schemat działania jest zawsze taki sam: najpierw próbujemy rozpaczliwie szarpać się z klamką i zamkiem, później przechodzimy do domowych sposobów otwarcia drzwi, a na końcu decydujemy się wezwać fachowców.

Kiedy należy wezwać fachowca?

Głównym zadaniem zamka jest uniemożliwienie wejścia do mieszkania niepożądanym osobom. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość, ponieważ często zdarza się, że jedynymi osobami, które mają problem z wejściem do mieszkania, są właściciele. Dobrze również zdawać sobie sprawę, że niektóre z dostępnych na rynku zamków, zostały wyposażone w funkcję zatrzasku – chwila nieuwagi i problem gotowy. Nowoczesne zamki są o wiele bardziej złożone od swoich starszych odpowiedników i niestety nie da się ich otworzyć domowymi metodami. Oczywiście można próbować, niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, że takie działania mogą prowadzić do całkowitego zniszczenia mechanizmu lub uszkodzenia drzwi. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy się Państwu sytuacja, w której zamek odmówi posłuszeństwa, to najlepiej będzie wezwać fachowca, który otworzy drzwi awaryjnie. Tylko w ten sposób będziecie mieli pewność, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Awaryjne otwieranie drzwi – zalety

Przy awarii zamka najważniejsze jest ustalenie przyczyny jej wystąpienia. W trakcie przeprowadzania wywiadu specjalista zapyta m.in. o to, czy zgłoszony problem pojawił się po raz pierwszy, czy może w przeszłości występowały już podobne usterki. Zajmie się również przeprowadzeniem szczegółowych oględzin, na podstawie których podejmie decyzję o tym, jaki sposób otwarcia drzwi będzie najlepszy. Warto wiedzieć, że awaryjne otwieranie drzwi nie tylko nie niszczy drzwi, ale i nie zostawia na nich żadnego, nawet najmniejszego śladu. Wybierając usługi doświadczonych fachowców, możemy mieć pewność, że otwarcie drzwi nastąpi od razu, a awaryjne otwarcie będzie przeprowadzone w sposób legalny.