Zakup mieszkania a wymiana zamków

wymiana zamkow w nowym mieszkaniu

Wymiana zamków jest wskazana zawsze przy zakupie nowego mieszkania. Nie jest istotne, czy kupujemy je rynku pierwotnym czy wtórnym. Jeśli chcemy mieć pewność, że do materiałów remontowych, które w nim pozostawimy nie będzie miał dostępu nikt poza nami i naszą ekipą budowlaną, zamek powinien być bezwzględnie wymieniony na nowy. W zasadzie za każdym razem, gdy ktoś będzie miał nasze klucze na dłużej, powinno się to robić.

 

Zakup mieszkania a wymiana zamków

Rynek pierwotny

Mogłoby się wydawać, że kupując mieszkanie na rynku pierwotnym możemy być pewni, że do zamków w drzwiach nikt nie miał dostępu. Oczywiście, ktoś dostęp musiał mieć, chociażby ekipy, które montowały drzwi, czy administratorzy, którzy klucze wydają. Dołączmy do tego handlowców developera, którzy prezentowali mieszkanie i już mamy sporą grupkę osób. Nawet, jeśli chcemy zostawić zamek, który był seryjnie zamontowany w drzwiach, pomyślmy o dokupieniu drugiego zamka. To zawsze dodatkowe utrudnienie dla kogoś, kto potencjalnie mógłby mieć klucz do tego pierwszego. W większości nowych inwestycji developerzy decydują się na wybór drzwi i zamków ze średniej półki. Jeśli więc zależy nam na wysokie jakości zabezpieczeń, tym bardziej musimy zamek wymienić.

 

Rynek wtórny

W tym wypadku sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Zamek powinno się wymienić w zasadzie tego samego dnia, w którym odbieramy mieszkanie. Do takiego zamku klucze zapewne mieli nie tylko właściciele, ale również ich rodzice lub przyjaciele, a nawet zaprzyjaźniona ekipa remontowa. Pamiętajmy, że wystarczyło, aby ktoś klucze miał chociażby przez pół dnia, by dorobić sobie swój komplet, nawet nie informując właścicieli. Niektóre transakcje kupna-sprzedaży mieszkania są dosyć burzliwe, przez różne temperamenty stron umowy. Dlatego tym bardziej, jeśli nie chcemy zastać w mieszkaniu przykrej niespodzianki, jak najszybciej wymieńmy zamki w drzwiach. Pamiętajmy, że podczas remontu będzie tam przebywał kosztowny sprzęt budowlany, a potem nowy sprzęt AGD i RTV czekający na zamontowanie.

menu