Co zrobić, kiedy zepsuje się zamek w drzwiach?

Z pewnością większość z nas doświadczyła kiedyś sytuacji, w której zamek do drzwi mieszkania postanowił się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie. Schemat działania jest zawsze taki sam: najpierw próbujemy rozpaczliwie szarpać się z klamką i zamkiem, później przechodzimy do domowych sposobów otwarcia drzwi, a na końcu decydujemy się wezwać fachowców.

Read more...

Jak wybrać odpowiedni zamek do drzwi?

Odpowiednio dobrany zamek do drzwi zapewnia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że inny rodzaj zamka montuje się w drzwiach wewnętrznych, a jeszcze inny w drzwiach zewnętrznych. Szacuje się, że na polskim rynku dostępnych jest obecnie około dwóch tysięcy różnych zamków. Jak wybrać odpowiedni model?

Read more...

Jak wybrać ślusarza?

Ciężko dzisiaj o dobrego ślusarza. Poszukiwania specjalisty, który pomoże nam uporać się z zepsutym zamkiem, mogą trwać naprawdę długo. Czym kierować się podczas wyboru? Na jakie aspekty zwrócić uwagę? I w końcu jak się ma cena do jakości świadczonych usług? O tym wszystkim przeczytają Państwo w poniższym wpisie. Miłej lektury!

Read more...

Kiedy konieczna jest wymiana wkładki zamka?

Chyba każdy z nas zna powiedzenie o złośliwości rzeczy martwych. Idealnie oddaje ono fakt, że w obliczu niektórych nieszczęść jesteśmy całkowicie bezbronni. Najlepszym jego zobrazowaniem jest oczywiście moment, w którym śpieszymy się na ważne spotkanie, próbujemy zamknąć drzwi wejściowe, a klucz zamiast posłusznie się przekręcić, blokuje się w zamku. Sytuacja, poza tym że wyjątkowo nieprzyjemna, jest również stresogenna. Mało, że się spóźnimy, to jeszcze będziemy musieli dzwonić po ślusarza.

Read more...

Na czym polega praca ślusarza?

Wymiana i montaż zamków, awaryjne otwieranie aut i mieszkań – to tylko niewielka część usług świadczonych przez ślusarzy. Czym zajmują się osoby pracujące na tych stanowiskach i jakimi cechami powinny się odznaczać – tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z poniższych treści. Zachęcamy do lektury!

Read more...

Wymiana zamka w drzwiach wejściowych

Zamki w drzwiach, tak jak inne urządzenia mechaniczne, ulegają awariom. Co zrobić, kiedy wkładka się popsuje i nie możemy wejść do domu? Najprościej rzecz ujmując, to nie popadać w panikę. Większość usterek można wyeliminować poprzez wymianę wkładki, ale nie jest to regułą. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie przyjrzeć się zamkom i kluczom. Do wymiany potrzebne są jedynie podstawowe narzędzia.

Read more...

Awaryjne otwieranie samochodów

samochód

Niemal każdy posiadacz samochodu przeżył kiedyś tę chwilę grozy. Wystarczyła chwila nieuwagi, trzaśnięcie drzwiami i… w środku zostały kluczyki. Albo autoalarm lub centralny zamek wskutek awarii samoczynnie zamknął pojazd. Co teraz?

Read more...

ABC zabezpieczeń wita na blogu!

Blog

Witamy Was na blogu firmy ABC zabezpieczeń! Jego celem jest zainteresowanie i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwego rozwiązania z zakresu usług ślusarskich.

Read more...

Jesteśmy na Google+
Google+