Były mąż? Szalony współlokator? Zmień zamki!

Były mąż? Szalony współlokator? Zmień zamki!

Własne mieszkanie jest azylem większości z nas. Gdy jesteśmy chorzy, smutni lub dzieje nam się coś złego, chcemy czym prędzej wrócić do domu, by móc zamknąć się w spokojnych i bezpiecznych czterech ścianach, aby nabrać sił. Jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje i czasami dom staje się miejscem nieprzyjaznym. Niektóre pary rozwodzą się i jedno z małżonków musi się wyprowadzić, a część osób wynajmuje pokój w swoim mieszkaniu i nie raz trafia na szalonego współlokatora. Gdy tylko uda się pozbyć konfliktowej osoby z domu, a nie wiemy, czy nie będzie nas ona chciała nękać, warto natychmiast zmienić zamki w drzwiach.

Nie czekaj!

Wymiana zamka w drzwiach nie jest skomplikowaną operacją, zwłaszcza dla doświadczonego ślusarza. Trwa dosłownie kilkanaście minut. Dlatego też w przypadku wyprowadzenia się z mieszkania trudnej osoby nie warto zwlekać z wymianą zamków. Wiele firm świadczy swoje usługi w trybie 24/7. Jeśli więc mają nas zżerać nerwy, czy w naszym mieszkaniu nie pojawi się znienacka wcześniej wyproszony lokator, najlepiej jest od razu zadzwonić po ślusarza. W ciągu godziny będziemy mieli wymieniony co najmniej jeden zamek, co nam pozwoli na spokojne zaśniecie, a następnego dnia – na komfortowe wyjście do pracy i zostawienie mieszkania bez opieki.

Jeden czy dwa?

Wiele osób zastanawia się, czy wymieniać jeden, czy wszystkie zamki. Najlepiej zmienić wszystkie. Dzięki temu mamy zapewniony wyższy stopień bezpieczeństwa. Gdy zmienimy tylko jeden zamek będziemy zawsze zastanawiać się, czy aby na pewno zamknęliśmy mieszkanie na ten nowy. A przecież idea wymiany jest taka, być totalny komfort psychiczny i czuć się swobodnie w swoich czterech kątach. O czym warto pamiętać? Aby wręczyć nowe zapasowe klucze zaufanej osobie, która przychodzi podlewać nam kwiaty podczas nieobecności lub zajmuje się naszym zwierzakiem. Dobrze, aby ktoś miał drugi komplet, w razie gdy swój zgubimy gdzieś na mieście. Stary zamek możemy wykorzystać na działce lub po prostu… wyrzucić.