Oddaj moje klucze!

Oddaj moje klucze!

Życie rodzinne zazwyczaj przynosi wiele szczęścia, jednak nieraz wymaga wiele cierpliwości, empatii i chęci porozumienia się. Bywają dni, kiedy najmniejszy drobiazg potrafi zmienić się w rodzinną burzę, a po czasie okazuje się, że szkoda było nerwów na nieistotną bzdurę. Jedną z takich sytuacji może być ta, gdy mąż, wyjeżdżając w delegację, niechcący zabiera klucze żony.

Zgubny pośpiech

Często zdarza się tak, że jeden z członków rodziny, wychodząc z domu, zabiera klucze innej osoby: bo akurat tylko przy tym komplecie jest kluczyk do skrzynki na listy, albo po prostu leżą one na wierzchu, podczas gdy własne „gdzieś się zapodziały”. I nie ma problemu dopóki, dopóty wszyscy pamiętają o tym, że klucze należy oddać prawowitemu właścicielowi zaraz po powrocie do domu. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy osoba, która pożyczyła klucze, zapomina ich zwrócić i przetrzymuje je w kieszeni kurtki lub spodni, a następnego dnia wyjeżdża. Jeśli małżonek będzie akurat w domu i okaże się, że nie może z niego wyjść, bo nie ma jak zamknąć drzwi, to jeszcze nie jest wielki problem. Najgorszy przypadek to ten, gdy jedno z małżonków wraca do domu i zauważa, że nie ma swoich kluczy, podczas gdy dwa komplety jadą z drugim w delegację.

Bez paniki!

To właśnie wtedy dochodzi do rodzinnej awantury. Jednak naprawdę szkoda jest nerwów na drobiazgi, które można szybko naprawić. Wystarczy zamówić pogotowie zamkowe, które w kilkadziesiąt minut dojedzie pod wskazany adres. Ślusarz szybko otworzy mieszkanie i od ręki wymieni zamek na nowy. I chociaż cała sytuacja może być uciążliwa, zwłaszcza, jeśli lokatorowi danego mieszkania dokądś się śpieszy, jednak spójrzmy na to w szerszej perspektywie: nic złego się nie stało, to w końcu tyko zamek w drzwiach. Pogotowie zamkowe może przy okazji przyjrzeć się krytycznie naszym drzwiom i w razie potrzeby je podregulować. Warto wiedzieć o tym, że specjaliści poradzą sobie również z awaryjnym otwieraniem samochodu, jeśli zostało w nim coś ważnego, a jedno z małżonków zabrało ze sobą na wyjazd kluczyki.