Pies w zatrzaśniętym samochodzie. Co robić?

Pies w zatrzaśniętym samochodzie. Co robić?

Zdecydowana większość właścicieli czworonogów jest zakochana w swoim pupilu. Starają się oni zapewniać swojemu ulubieńcowi zdrowe pożywienie, opiekę weterynaryjną i oczywiście odpowiednią ilość zabawy. Jednak każdemu z nas zdarza się czasem gorszy dzień, gdy nie jesteśmy wystarczająco skupieni. Opiekunom psów i kotów nie raz zdarzyło się w taki dzień zatrzasnąć pupila w aucie wraz z kluczykami. Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji?

Pogotowie zamkowe

Przede wszystkim znajdźmy najbliższą firmę oferującą awaryjne otwieranie samochodu. Zadzwońmy i zapytajmy się, jak szybko może ktoś do nas podjechać, przy okazji opisując całą sytuację. Wiele tego typu firm oferuje swoje usługi w trybie 24/7, dzięki czemu na pomoc wystarczy poczekać około 40 minut. Oceńmy warunki jakie panują na zewnątrz. Jeśli jest w miarę chłodno, możemy poczekać z pieskiem zamkniętym w aucie. Będzie się nieco nudził i może rozrabiać. Jednak fachowiec, który do nas przyjedzie, otworzy samochód tak, że nie będzie trzeba wymieniać zamka ani robić w aucie żadnych napraw. Specjalista otworzy zamek tak, jakby miał do niego zapasowy kluczyk. Po całej operacji możemy normlanie wsiąść do samochodu i pojechać dalej.

A w ostateczności…

Jeśli jednak okaże się, że jesteśmy poza zasięgiem najbliższego pogotowia zamkowego lub na zewnątrz panują niemiłosierne upały, nie mamy innego wyjścia, jak wybić szybę w samochodzie. Samochód w słońcu nagrzewa się bardzo szybko i każda minuta w nim spędzona może mieć znaczenie dla zdrowia i życia pieska. Zanim weźmiemy się na wybijanie szyby zadzwońmy do jakiegokolwiek mechanika i zapytajmy, która szyba w naszym modelu auta jest najtańsza. Wbrew pozorom nie zawsze jest to szyba najmniejsza. Wybijając szybę zabezpieczmy swoje ręce i twarz, by okruchy szkła nas nie zraniły. Dobrze jest też  w miarę możliwości zapewnić bezpieczeństwo psu. Dobrym pomysłem jest zajęcie jego uwagi przez inną osobą na końcu auta przeciwnym do tego, w którym będziemy wybijać szybę. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nie skaleczymy pupila.