Pomoc ślusarza to nie tylko awaryjne otwieranie zamków

Pomoc ślusarza to nie tylko awaryjne otwieranie zamków

Kiedy myślimy o skorzystaniu z usług ślusarza najczęściej kojarzą nam się one z awaryjnym otwieraniem drzwi do mieszkania lub auta. Jednak ślusarze mają dużo szerszy wachlarz usług i są w stanie pomóc nam w zasadzie z każdym problemem z drzwiami. O co jeszcze możemy poprosić przedstawiciela tego fachu poza „włamaniem się” do naszego domu?

Wymiana zamków

Awaryjne otwieranie drzwi wiąże się często z wymianą zamków. Gdy zgubimy klucze do mieszkania, tak naprawdę nie jesteśmy pewni czy był to przypadek, czy czasem ktoś nam ich nie ukradł. Wtedy bezpieczniej jest wymienić zamki w drzwiach. W wielu upadkach możemy zrobić to sami, jednak gdy nie grzeszymy cierpliwością i nie ma w nasz krzty „złotej rączki”, lepiej to zadanie zlecić ślusarzowi. Bardzo często fachowcy przyjeżdżający otworzyć awaryjnie drzwi mają przy sobie kilka zapasowych zamków. Możemy więc poprosić o wymianę zaraz po otwarciu drzwi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ślusarz wymienił lub zamontował nowy zamek, nawet jeśli ze starym się nic nie dzieje, np. gdy chcemy dodatkowo zabezpieczyć drzwi lub komplet kluczy do starego zamka ma osoba, z którą nie chcemy utrzymywać już kontaktu.

Serwis drzwi

Ślusarza możemy wezwać też w razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu z drzwiami. Jeśli zamek zaczyna się zacinać lub klamka się poluzowała – ślusarz w krótkim czasie doprowadzi wszystko do porządku. Możemy poprosić o go o pomoc z niedomykającymi się lub skrzypiącymi drzwiami, fachowiec wyreguluje wszystkie mechanizmy, a w razie potrzeby je naprawi. Najprościej mówiąc, ślusarz przeprowadzi pełen serwis naszych drzwi i zaproponuje nam najlepsze dla nich rozwiązania. Podpowie, czy zacinający się zamek wystarczy naprawić, czy usterka jest tak poważna, że lepiej wymienić go na nowy. Jeśli sami nie znamy się na rodzajach zamków, możemy prosić go o wybór i zakup nowego zamku do mieszkania, a zaraz potem o jego montaż w naszych drzwiach. Większość usług wykonywana jest w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu minut.