Remont na własną rękę. Montaż zamków

Remont na własną rękę. Montaż zamków

Wiele osób decydujących się na wyremontowanie nowego mieszkania na własną rękę planuje samodzielnie zmienić zamki w drzwiach na nowe. Należy jednak pamiętać, że zamki są gwarancją naszego bezpieczeństwa i prywatności, dlatego zazwyczaj lepiej jest zlecić to zadanie specjaliście. Dlaczego tak się dzieje?

Dobry zamek + dobry montaż

Montaż zamków do mieszkań nie jest ta prostym zadaniem, jakby się to mogło wydawać. W drzwiach średniej jakości, nowy właściciel danego lokalu zazwyczaj wymienia tylko wkładki zamka i zapomina o problemie.  Jednak jeśli chcemy zapewnić naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa naszemu domowi, należy wymienić cały zamek i to najlepiej na taki od znanego producenta. Kluczowy w tym wypadku jest nie tylko sam zamek, nawet, jeśli wybierzemy ten z najwyższej półki. Równie istotny jest jego poprawy montaż. Dlatego więc, jeśli zdecydujmy się już na zakup drogiego zamka o najlepszych właściwościach antywłamaniowych, nie oszczędzajmy na jego profesjonalnym montażu. Zamiast samemu niezręcznie zająć się montażem, lepiej zadzwonić po doświadczone pogotowie zamkowe, które przyśle zręcznego ślusarza. Specjalista założy nowy zamek tak, by wykorzystać maksimum jego właściwości.

Zakładanie zamka

Zakładanie nowego zamka dla fachowca nie niesie ze sobą wielu tajemnic. Mało tego – najczęściej wykonują oni usługę od ręki. Wystarczy zadzwonić tego samego dnia, którego planujemy zakładanie zamka. Korzystanie z pomocy doświadczonego ślusarza zdejmuje też  z nas ciężar wyboru zamka. Podczas rozmowy telefonicznej możemy poprosić ślusarza o wybór najlepszego zamka zgodnego z naszymi oczekiwaniami. Wykonując jeden telefon możemy więc zamówić kompleksową usługę, która zapewni bezpieczeństwo naszego domu. Dobry ślusarz fachowym okiem oceni również stan drzwi. Jeśli będą wymagały regulacji czy drobnej naprawy, również zajmie się tym od ręki. Z tego samego powodu warto też wezwać fachowca nawet do zwykłej wymiany wkładki zamkowej. Kompleksowo oceni on poziom bezpieczeństwa jaki dają nam nasze drzwi.