Zakup mieszkania. Zmiana zamków

Osoby, które kupiły swoje własne mieszkanie, zazwyczaj nie posiadają się z radości. Nie mogą doczekać się dnia, w którym wreszcie wprowadzą się do swojego świeżo wyremontowanego lokum. Zanim jednak w ogóle zabiorą się do pracy, wskazane jest, aby zmieniły zamki w drzwiach, nawet wtedy, gdy mieszkanie stoi puste. Dlaczego?

Tajemnicza przeszłość

Przede wszystkim dlatego, że zazwyczaj nie znają historii lokalu, ani jego byłych właścicieli. Bardzo możliwe, że nie przekażą oni wszystkich kompletów kluczy do mieszkania, a może ich być naprawdę sporo. Nowi lokatorzy tak naprawdę nie wiedzą, kto i kiedy w ich mieszkaniu może się pojawić. Czasami zdarza się, że po podpisaniu umowy między kupującym a sprzedającym dochodzi do sprzeczek. Jeśli chcemy być pewni, że w mieszkaniu nie zastaniemy niemiłej niespodzianki w dniu rozpoczęcia remontu, lepiej po prostu od razu po przekazaniu mieszkania zmienić zamki. Jest to jeszcze istotniejsze, gdy zacznie się remont, a w mieszkaniu pojawi się nowy sprzęt AGD, RTV, czy specjalistyczne urządzenia budowlano-remontowe. O wadze tego posunięcia nie trzeba chyba nawet wspominać, gdy już przeniesiemy się do lokalu z całym swoim dorobkiem.

Szybko i od ręki

Nie każdy ma umiejętności złotej rączki i potrafi zmienić zamki w drzwiach sam. Dlatego właśnie w razie potrzeby najwygodniej jest zadzwonić po doświadczonego ślusarza, który zmieni zamki szybko i rzetelnie, a przy okazji rzuci okiem na stan drzwi i podpowie nam, jeśli przydałoby się je wymienić. Ponieważ przekazanie mieszkania przez sprzedającego czasami odbywa się w dość nerwowej atmosferze, warto dla spokoju ducha zdecydować się na zmianę zamków od ręki. Taka opcja również jest możliwa. Wystarczy, że zadzwonimy po doświadczone pogotowie zamkowe, które dojedzie do nas w niecałą godzinę. Fachowiec będzie miał ze sobą cały potrzebny sprzęt i nowe zamki – obsłuży więc nas kompleksowo. Dopiero po jego odjeździe można cieszyć się bezpiecznym, czekającym na remont, własnym mieszkaniem.